Katselmus 2011 / Ulkomuotoluokat

Sivu | 1 | 2

Klikkaamalla kuvaa isompi kuva ja koiran arvostelu!

Pentuluokka urokset (5–9 kk)
tuomarina Outi Pikkarainen
  Pentuluokka nartut (5–9 kk)
tuomarina Outi Pikkarainen
1. Iki-Wanhan Peninkulma EJ12342/11
s. 16.10.2010 Kasvattaja: Merja Riijärvi
Isä: Taikahallan Jänkien hurmuri FIN44022/07
Emä Iki-Wanhan Hopeahännys FIN41997/08
Omistaja: Lasse Karvonen Lohja
1. Villi-Joikhu Hämypesänhulina FI51273/10
s. 27.08.2010 Kasvattaja: Anja-Riitta Hyttinen
Isä: Tiitiäisen Börri FIN28587/02
Emä Villi-Joikhu Oiva-Otus FIN20859/08
Omistaja: Anja-Riitta Hyttinen Evitskog

2. Kajaskiven Kieppi FI47972/10
s. 27.07.2010 Kasvattaja: Noora Törnqvist
Isä: Riddarens Balto S46700/2001
Emä Pilvipolun Villa-Cugu FIN54163/05
Omistaja: Matti Noren Tampere

2. Reppulin Mithrim FI42425/10
s. 01.07.2010 Kasvattaja: Mirja Siljander
Isä: Kylkimyyryn Travis Bickle FIN49110/06
Emä Reppulin Sir-Luin FIN19640/08
Omistaja: Maija Junno Lohja
3. Kajaskiven Härmä FI47973/10
s. 27.07.2010 Kasvattaja: Noora Törnqvist
Isä: Riddarens Balto S46700/2001
Emä Pilvipolun Villa-Cugu FIN54163/05
Omistaja: Tiina Lampimäki Espoo
3. Seitavuoren Vnus FI51988/10
s. 31.08.2010 Kasvattaja: Sanna Rasinen
Isä: Shacal Uniklubi FIN40931/08
Emä Sydäntalven Loru FIN13951/03
Omistaja: Anneli Oikari Valkeala
4. Seitavuoren Syvä Valo FI51982/10
s. 31.08.2010 Kasvattaja: Sanna Rasinen
Isä: Shacal Uniklubi FIN40931/08
Emä Sydäntalven Loru FIN13951/03
Omistaja: Sanna Rasinen Viiala
4. Kajaskiven Nattura FI47976/10
s. 27.07.2010 Kasvattaja: Noora Törnqvist
Isä: Riddarens Balto S46700/2001
Emä Pilvipolun Villa-Cugu FIN54163/05
Omistaja: Henna Risunen ja Noora Törnqvist Helsinki
 

 

5. Villi-Joikhu Mallikaskulkija FI47443/10
s. 30.07.2010 Kasvattaja: Anja-Riitta Hyttinen
Isä: Reppulin Fin-Golfin FIN14182/02
Emä Villi-Joikhu Super-Säpinä FIN28434/08
Omistaja: Kaija Mäkinen Helsinki
       
Junioriluokka urokset (9–15 kk)
tuomarina Marja Tuominen
Junioriluokka nartut (9–15 kk)
tuomarina Marja Tuominen
1. Lumoloitsun Cuorgat FI21252/10
s. 20.02.2010 Kasvattaja: Arja Mikkola
Isä: Millanun Iso-Rontti FIN30719/06
Emä Nennikka Ilosmit FIN31007/03
Omistaja: Timo Silvennoinen Helsinki
1. Puhuripeikon Does Your Mother Know FI28244/10
s. 01.04.2010 Kasvattaja: Ina Söderman
Isä: Filiokus Kipinä FIN10997/04
Emä Puhuripeikon Yukino FIN34569/07
Omistaja: Nina Talvela ja Ina Söderman Espoo

2. Puhuripeikon Waterloo FI28242/10
s. 01.04.2010 Kasvattaja: Ina Söderman
Isä: Filiokus Kipinä FIN10997/04
Emä Puhuripeikon Yukino FIN34569/07
Omistaja: Kaisa Törrönen Rauma

2. Juskankankaan Möhkön Manta FI34143/10
s. 13.05.2010 Kasvattaja: Tarja Lackman
Isä: Kukkipuun Guossa FIN18784/08
Emä Nutukas Ötiäinen FIN49165/04
Omistaja: Tarja Lackman ja Päivi Harinen Ahveninen

3. Piiparipojan Lael FI33318/10
s. 30.04.2010 Kasvattaja: Henni Siniketo
Isä: Kylkimyyryn Travis Bickle FIN49110/06
Emä Piiparipojan Bonita FIN20646/01
Omistaja: Ella Mäkinen Helsinki

3. Juskankankaan Ilajan Impi FI34141/10
s. 13.05.2010 Kasvattaja: Tarja Lackman
Isä: Kukkipuun Guossa FIN18784/08
Emä Nutukas Ötiäinen FIN49165/04
Omistaja: Henna Hörkkö Vantaa
4. Millanun Nappi FI36174/10
s. 18.05.2010 Kasvattaja: Anu Korvenaho
Isä: Reppulin Argonath FIN35678/04
Emä Millanun Hahtuvainen FIN24568/08
Omistaja: Annette Kallio ja Tomi Autio Kaarenkylä
4. Riihisillan Kultaneito FI22709/10
s. 06.03.2010 Kasvattaja: Tiina Nurmi
Isä: Kylkimyyryn Michael Vronsky FIN49111/06
Emä Maaru FIN26469/05
Omistaja: Sanna Rasinen ja Meri Kajander Tuusula

5. Seitavuoren Suorri FI22746/10
s. 22.02.2010 Kasvattaja: Sanna Rasinen
Isä: Liehkun Ailegas Skabma FIN37395/07
Emä Seitavuoren Niegadus FIN16071/07
Omistaja: Helena Hörkkö Viiala

5. Taapanterin Rullakatriina FI13514/10
s. 02.01.2010 Kasvattaja: Janika Wikstén
Isä: Nutukas Wagner FIN36593/99
Emä Taapanterin Tuhkimo FIN27649/07
Omistaja: Marjatta Donner ja Janika Wikstén Helsinki
       
Nuortenluokka urokset (15–24 kk)
tuomarina Lasse Tuominen
Nuortenluokka nartut (15–24 kk)
tuomarina Lasse Tuominen
1. Reppulin Bregolas FI35223/09
s. 16.05.2009 Kasvattaja: Mirja Siljander
Isä: Reppulin Haldar FIN40594/00
Emä Reppulin Carnil FIN12868/04
Omistaja: Asta Valkiainen Vantaa
1. Puurattaren Astraia FI39191/09
s. 27.05.2009 Kasvattaja: Kirsti Lindroos
Isä: Tuiskuturkin Parpaari FIN33629/00
Emä Puurattaren Ellette FIN40833/04
Omistaja: Suvi Heiskanen Espoo
2. Taikahallan Nelivetopeto FI57483/09
s. 23.10.2009 Kasvattaja: Sanna Kukkonen
Isä: Taikahallan Aatos Yösydän FIN18746/03
Emä Kellokas Mustahurma FIN37652/07
Omistaja: Merja Korhonen ja Sanna Kukkonen Taivalkoski
2. Piiparipojan Aurelia FI40181/09
s. 22.06.2009 Kasvattaja: Henni Siniketo
Isä: Piiparipojan Bilo FIN20650/07
Emä Liehkun Albmi FIN40434/02
Omistaja: Arja Tomminen ja Anu Ylimaa Hämeenlinna
3. Dumle FI42096/09
s. 08.07.2009 Kasvattaja: Sanna Palmroos
Isä: Riskatsurkan Famolas FIN27610/06
Emä Taikahallan Erikoinen FIN45987/04
Omistaja: Katri Ylönen Espoo
3. Kummakuun Jamboreeta FI39410/09
s. 14.05.2009 Kasvattaja: Johanna Sillanpää
Isä: Nutukas Wagner FIN36593/99
Emä Nutukas Nippanappa FIN14678/06
Omistaja: Irma Laukkanen Kotka
4. Iki-Wanhan Pyökki Puujalka FI60168/09
s. 20.10.2009 Kasvattaja: Merja Riijärvi
Isä: Piiparipojan Bilo FIN20650/07
Emä Puhuripeikon Päivänsilmä FIN47441/05
Omistaja: Heli Nakari Hyvinkää
4. Villi-Joikhu Viimerutistus FI50768/09
s. 11.09.2009 Kasvattaja: Anja-Riitta Hyttinen
Isä: Tiitiäisen Outa FIN24381/04
Emä Villi-Joikhu Riski-Tyttö FIN35186/06
Omistaja: Anja-Riitta Hyttinen Evitskog
    5. Iki-Wanhan Hildur Voisilmä FI60170/09
s. 20.10.2009 Kasvattaja: Merja Riijärvi
Isä: Piiparipojan Bilo FIN20650/07
Emä Puhuripeikon Päivänsilmä FIN47441/05
Omistaja: Katja Ojanen ja Merja Riijärvi Pohjankuru

 

     

Sivu | 1 | 2

   © Paimensukuisen Lapinkoiran Seura |  Generated by JAlbum 6.5 & Chameleon skin