Katselmus 2012 / Ulkomuotoluokat

Sivu | 1 | 2

Klikkaamalla kuvaa isompi kuva ja koiran arvostelu!



  Pentuluokka nartut (5–9 kk)
tuomarina Laura Siljander

1. Muohta FI11976/12
s. 20.10.2011 Kasvattaja: Saija Kotka
Isä: Nennikka Saiva
Emä Nennikka Kelda
Omistaja: Saija Kotka


2. Villi-Joihku Sulolinja FI47846/11
s. 08.08.2011 Kasvattaja: Anja-Riitta Hyttinen
Isä: Kurkipirtin Tanka
Emä Villi-Joikhu ilonsykähdys
Omistaja: Anja-Riitta Hyttinen/Janne Tiainen

3. Äänekäs Kirjokerttu FI46276/11
s. 01.08.2011 Kasvattaja: Inka-Mari Anttila
Isä: Runotar Eino
Emä Iki-Wanhan Lintukotolainen
Omistaja: Merja Korhonen/Mirja Nikka
       
Junioriluokka urokset (9–15 kk)
tuomarina Ritva Hannunniemi-Pulska
Junioriluokka nartut (9–15 kk)
tuomarina Laura Siljander
1. Kylkimyyryn Kontian Somanen FI42908/11
s. 02.05.2011 Kasvattaja: Tuomas Klaavo
Isä: Kylkimyyryn Travis Bickle
Emä Kylkimyyryn Sammalsirvikäs
Omistaja: Johanna Niskanen
1. Moona FI46916/11
s. 12.07.2011
Isä: Villi-joikhu Vauhti Tassu;
Emä Muusa
Omistaja: Arja Kiiskinen

2. Adamuksen Aksu FI38124/11
s. 07.06.2011 Kasvattaja: Sari Koppeli
Isä: Laku
Emä Adamuksen Riidu
Omistaja: Päivi Kallioniemi

2. Loihakka Naltio Humppa FI28379/11
s. 28.03.2011 Kasvattaja: Inga Savukoski
Isä: Taikahallan Hankien Hurma
Emä Kellokas Viidakonhymy
Omistaja: Inga Savukoski

3. Villi-Joikhu Kuuraparta FI16773/10
s. 27.01.2011 Kasvattaja: Anja-Riitta Hyttinen
Isä: Liehkun Korvenkaiku
Emä Villi-Joikhu Unelma
Omistaja: Laura Kasila

3. Liekkas Biegga FI121054/11
s. 12.02.2011 Kasvattaja: Johanna Laakso
Isä: Taikahallan Hankien huiske
Emä Tiilitehtaan Sinisiipi
Omistaja: Silva Tedre
4. Adamuksen Amas FI38123/11
s. 07.06.2011 Kasvattaja: Sari Koppeli
Isä: Laku
Emä Adamuksen Riidu
Omistaja: Kati Solja
4. Kylkimyyryn Auteretar Somanen FI42909/11
s. 02.05.2011 Kasvattaja: Tuomas Klaavo
Isä: Kylkimyyryn Travis Bickle
Emä Kylkimyyryn Sammalsirvikäs
Omistaja: Tiina ja Liisa Kuosmanen

5. Loihakka Naltio Johka FI28377/11
s. 28.03.2011 Kasvattaja: Inga Savukoski
Isä: Taikahallan Hankien Hurma
Emä Kellokas Viidakonhymy
Omistaja: Hanna Martinmäki

5. Adamuksen Aidi FI38121/11
s. 07.06.2011 Kasvattaja: Sari Koppeli
Isä: Laku
Emä Adamuksen Riidu
Omistaja: Sari Koppeli
       
Nuortenluokka urokset (15–24 kk)
tuomarina Ritva Hannunniemi-Pulska
Nuortenluokka nartut (15–24 kk)
tuomarina Reija Aaltonen
1. Tessu FI36648/10
s. 20.05.2010 Kasvattaja: Kaarina Malinen
Isä: Kukkipuun Biegga
Emä Malla
Omistaja: Timo Näyhä ja Hanne Pyykkönen
1. Juskankankaan Möhkön Manta FI34143/10
s. 13.05.2010 Kasvattaja: Tarja Lackman
Isä: Kukkipuun Guossa
Emä Nutukas Ötiäinen
Omistaja: Tarja Lackman
2. Aina Valpas Kaskenviertäjä FI34440/10
s. 28.04.2010 Kasvattaja: Johanna Niskanen
Isä: Tuiskuturkin Napakettu
Emä Riskatsurkan Grace Kelly
Omistaja: Liisa Mäki
2. Juskankankaan Ilajan Impi FI40181/09
s. 13.05.2010 Kasvattaja: Tarja Lackman
Isä: Kukkipuun Guossa
Emä Nutukas Ötiäinen
Omistaja: Henna Hörkkö
3. Kajaskiven Härmä FI42096/09
s. 27.7.2010 Kasvattaja: Noora Törnqvist
Isä: Riddarens Balto S46700/2001
Emä Pilvipolun Villa-Cugu FIN54163/05
Omistaja: Tiina Lampimäki
3. Kajaskiven Nattura FI47976/10
s. 27.07.2010 Kasvattaja: Noora Törnqvist
Isä: Riddarens Balto
Emä Pilvipolun Villa-Cugu
Omistaja: Noora Törnqvist ja Henna Risunen
4. Juskankankaan Sissolan Sampo FI34140/10
s. 13.05.2010 Kasvattaja: Tarja Lackman
Isä: Kukkipuun Guossa
Emä Nutukas Ötiäinen
Omistaja: Anna Päiväläinen
4. Nutukas Veikeä Voittajatar FI49515/10
s. 14.08.2010 Kasvattaja: Eeva Kähönen
Isä: Taapanterin Weikko Woittaja
Emä Nutukas Kukunor
Omistaja: Janika Wiksten
5. Aina Valpas Maitomies  FI34441/10
s. 28.04.2010 Kasvattaja: Johanna Niskanen
Isä: Tuiskuturkin Napakettu
Emä Riskatsurkan Grace Kelly
Omistaja: Hanna Hyvönen ja Panu Partanen
5. Villi-Joikhu Hämypesän Keiju FI51272/10
s. 27.08.2010 Kasvattaja: Anja-Riitta Hyttinen
Isä: Tiitiäisen Börri
Emä Villi-Joikhu Oiva-Otus
Omistaja: Jari Grönroos ja Marjo Lyytikäinen

 

     

Sivu | 1 | 2

   © Paimensukuisen Lapinkoiran Seura