katselmus 1998 - tuloksia


Veteraanit
Urokset
1. Topi (i:Peski Muste, e:Peski Puuhka)
2. Tsabba Kiepros (i:Tsabba Lorjus, e:Tsabba Muska)
3. Risukarhin Tunski (i:Peski Myrkky, e:Kaneli)
4. Jeri (i:Peski Muste, e:Peski Hillevi)
5. Risukarhin Oarri (i:Tsabba Musta, e:Risukarhin Lupita)
Nartut
1. Kuuki (i:Peski Naappu, e:Peski Naattu)
2. Rahkis Sinisukka (i:Risukarhin Nuovvi,e:Rahkis Suivakko)
3. Risukarhin Piki (i:Peski Muhvi, e:Risukarhin Nasti)
4. Silla (i:Peski Muste, e:Peski Pilkku)
5. Kairis (i:Peski Naappu, e:Peski Naattu)

Avoinluokka 2
Urokset
1. Fidelis Ounas (i:Noppe, e:Kievraduv´va Tundra)
2. Tsabba Morrison (i:Peski Muhvi, e:Peänu Dulla)
3. Tuhatkaunon Duvra (i:Risukarhin Nuovvi, e:Tuhatkaunon Annoora)
4. Reppulin Bodo Jalojalka (i:Risukarhin Sirma, e:Reppulin Pioni)
5. Reppulin Elladan (i:Risukarhin Culku, e:Darja)
Nartut
1. Pilvipolun Lilli (i:Peänu Dimma, e:Irene)
2. Tuhatkaunon Cabbon (i:Aatu, e:Reppulin Tuhatkauno)
3. Tuhatkaunon Duhkka (i:Risukarhin Nuovvi, e:Tuhatkaunon Annoora)
4. Risukarhin Fiinu (i:Tsabba Lorjus, e:Risukarhin Ämmi)
5. Reppulin Esikko (i:Risukarhin Culku, e:Darja)

Avoinluokka 1
Urokset
1. Fidelis Yasso (i:Shacal Loitsu, e:Kievraduv´va Tundra)
2. Pilvipolun Pepe (i:Huhtun Urtti, e:Pilvipolun Lilli)
3. Tuhatkaunon Eenokki (i:Risukarhin Nuovvi, e:Tuhatkaunon Annoora)
4. Shacal Vito (i:Peski Tylppä, e:Beebob)
5. Kievraduv´va Karvajalka (i:Kannusjalka, e:Kievraduv´va Tinga)
Nartut
1. Liehkun Rahpi (i:Tsabba Yellona, e:Liehkun Miella)
2. Nennikka Odile (i:Nutukas Muotka-Jussi, e:Pilvipolun Tuike)
3. Taapanterin Unnukka (i:Rahkis Veli-Kultha, e:Taapanterin Tuputar)
4. Villi-Joikhu Pikku-Musta (i:Tsabba Manzarek, e:Reppulin Belladonna)
5. Risukarhin Henna (i:Tsabba Lorjus, e:Risukarhin Emma)

Nuortenluokka
Urokset
1. Rahkis Lapin-Loituma (i:Shacal Lutto, e:Rahkis Nougat)
2. Fihtolas Kashmir (i:Taapanterin Jumbo, e:Risukarhin Girjes)
3. Fidelis Esaias (i:Taapanterin Jumbo, e:Fidelis Yanita)
4. Shacal Utti (i:Ceepu, e:Shacal Suhi)
5. Pilvipolun Kuuraparta (i:Pukranvaara Piehti, e:Pilvipolun Lilli)
Nartut
1. Shacal Uhti (i:Ceepu, e:Shacal Suhi)
2. Pilvipolun Harmaasukka (i:Pukranvaara Piehti, e:Pilvipolun Lilli)
3. Shacal Rosso (i:Peski Silppu, e:Beebob)
4. Tsabba Emeliina (i:Tsabba Mokoma, e:Tsabba Iso Vaalee)
5. Juskankankaan Kuurankukka (i:Reppulin Saruman, e:Pilvipolun Runo)

Junioriluokka
Urokset
1. Taapanterin Yoyo (i:Fidelis Yasso, e:Peänu Emergarde)
2. Reppulin Region (i:Shacal Loitsu, e:Pilvipolun Tuike)
3. Pilvipolun Aika Poika (i:Kievraduv´va Karvajalka, e:Pilvipolun Taiku)
4. Nutukas Armiro (i:Rahkis Nortti, e:Nutukas Legenda)
5. Taapanterin Yasser (i:Fidelis Yasso, e:Peänu Emergarde)
Nartut
1. Reppulin Rivil (i:Shacal Loitsu, e:Pilvipolun Tuike)
2. Kievraduv´va Laikku (i:Uula, e:Syväriihen Lumikki)
3. Madonna (i:Pilvipolun Severi, e:Rahkis Kizmet)
4. Nutukas Amphora (i:Rahkis Nortti, e:Nutukas Legenda)
5. Kievraduv´va Liekki (i:Uula, e:Syväriihen Lumikki)

Pennut
Urokset
1. Tiitiäisen Cahpe (i:Shacal Lutto, e:Nutukas Tiitiäinen)
2. Taapanterin Mauno (i:Shacal Lutto, e:Taapanterin Unnukka)
3. Liehkun Vulle Vuojas (i:Shacal Lutto, e:Liehkun Miella)
4. Liehkun Valan (i:Shacal Lutto, e:Liehkun Miella)
5. Taapanterin Arska (i:Risukarhin Ölli, e:Taapanterin Juulia=
Nartut
1. Rahkis Nonparelli (i:Rahkis Nortti, e:Tuhatkaunon Cabbon)
2. Nutukas Venla (i:Nutukas Hur Mur, e:Nutukas Lurfi)
3. Kello Riina (i:Fjaellfarmens Qeelas, e:Villatukko)
4. Liehkun Vilpa (i:Shacal Lutto, e:Liehkun Miella)
5. Liehkun Vasmi (i:Shacal Lutto, e:Liehkun Miella)

Junior handlerin voittaja
Kievraduv´va Liekki ja Heidi Kärkkäinen

Möllitokon voittaja
Tsabba Emeliina ja Noora Törnqvist

Mölliagility voittaja (kilpailemattomat)
Tuiskuturkin Esko ja Ulla Kaikkonen

Mölliagility voittaja (kilpailevat)
Rahkis Nougat ja Mia Puruskainen

Kaunein häntä -kisan voittaja
Reppulin Region


veturo1.jpg (70255 bytes)
Topi

VetNar1.jpg (97207 bytes)
Kuuki

Avo2Uro1.jpg (51611 bytes)
Fidelis Ounas

Avo2Nar1.jpg (106615 bytes)
Pilvipolun Lilli

Avo1Uro1.jpg (75657 bytes)
Fidelis Yasso

Avo1Nar1.jpg (74098 bytes)
Liehkun Rahpi

NuoUro1.jpg (96768 bytes)
Rahkis Lapin-Loituma

NuoNar1.jpg (95475 bytes)
Shacal Uhti

JunUro1.jpg (95395 bytes)
Taapanterin Yoyo

JunNar1.jpg (53517 bytes)
Reppulin Rivil

PenUro1.jpg (69166 bytes)
Tiitiäisen Cahpe

PenNar1.jpg (105929 bytes)
Rahkis Nonparelli


© paimensukuisen lapinkoiran seura ry
www.paimensukuinen.fi
pls@paimensukuinen.fi