Kasvattajien yhteystiedot

Kennelin nimi on linkki kasvattajan kotisivuille. Korvaa sähköpostissa (ät) @-merkillä.

Adamuksen kennel (Keski-Suomi)
Sari Koppeli, Jyväskylä, 040 533 7178, kopsa73(ät)gmail.com

Aina Valpas kennel (Pohjois-Savo)
Johanna Niskanen, Lapinlahti, 050 361 0574 ,ainavalpas(ät)gmail.com

Ceahpes kennel   (Lappi)
Ida Ikonen, Inari, 040 8367 268, idaikonen(at)hotmail.com

Crystal kennel (Uusimaa)
Kati Tverin, Vantaa, 050 3444 917, ktverin(at)gmail.com

Eidalun kennel (Uusimaa)
Anu Ylimaa, Helsinki, 044 586 4280,eidalun(ät)eidalun.fi

Erimoone Kennel (Etelä-Pohjanmaa)
Minna Rinne, Seinäjoki, 0400-809082, erimoone(ät)gmail.com

Ettäänperän kennel (Pohjois-Karjala)
Tiina Keronen, Joensuu, 050 325 0391, keronentiina(ät)hotmail.com

Haavuoren kennel (Varsinais-Suomi)
Marja-Liisa Sevón-Aimonen, Pöytyä, (02) 486 7257, 050 559 3715, ml48(ät)hotmail.com

Hankiaisen kennel (Pohjois-Pohjanmaa)
Johanna Helkimo, Oulu. Puh. 040 185 4451, jhelkimo(ät)gmail.com

Huhtun kennel (Varsinais-Suomi)
Tuija Huhtinen, Kemiö, 040-7381527, huhtun(ät)gmail.com

Ihku kennel (Itä-Uusimaa)
Marie Lönnroos,Porvoo, +358408484336, marie.johanna(at)hotmail.com, mariejohanna(at)gmail.com

Ikihipin kennel (Lappi / Päijät-Häme)
Rea Lammi, Kittilä/Orimattila, 050 409 5729, rea.lammi(ät)gmail.com

Ikimetsän kennel (Pohjois-Savo)
Susanna Husso, Iisalmi,  041 310 1004, susanna.husso(at)gmail.com

Iki-Wanhan kennel (Päijät-Häme)
Merja Riijärvi, Tennilä, 050 303 6363, ikiwanha(ät)gmail.com

Japsukka kennel (Uusimaa)
Jacinta Kukko, Hanko, 045 692 0023, Japsukka(at)gmail.com

Juovattaan kennel (Kanta-häme)
Mirja Lämsä, Loppi p. 0442577515 ja sp. juovattaan(ät)luukku.com

Juskankankaan kennel (Pohjois-Karjala)
Tarja Lackman, Ahveninen, 050 539 2067, tarja.lackman(ät)juskankankaan.net

Kaarnatakan kennel (Uusimaa)
Tuiku Valve, Helsinki, 044 5723445, tuikuvalve(at)gmail.com

Kaipolan kennel (Etelä-Savo)
Pirita Häkkinen, Kalvitsa, 050 362 9474, pirita.hakkinen(ät)gmail.com

Kajaskiven kennel (Uusimaa)
Noora Törnqvist, Helsinki 040-595 9364, noora.tornqvist(ät)gmail.com

Kalliopihan kennel (Pohjois-Karjala)
Tiina Kuosmanen, Kontiolahti, 050 50 20 717, tiina.kuosmanen(at)pihamaki.fi

Kellokas kennel (Lappi)
Jouni Savukoski, Savukoski, 0400254185, jouni.savukoski(ät)gmail.com

Kievraduv’va kennel (Uusimaa)
Eva ja Anna Lindberg, Vantaa, 0400 730 532, kievraduvva(ät)elisanet.fi

Kukkipuun kennel (Pohjois-Karjala)
Leila Snellman, Hammaslahti, 0407612897 leila.snellman(at)gmail.com

Kultalapin kennel (Lappi)
Pirjo Kaisko , Tornio, 050 411 0867, pirjo.kaisko(ät)suomi24.fi

Kumpumäen kennel (Uusimaa)
Päivi Tauriainen, Mäntsälä 040 7320 229, tauriainen.paivi(ät)gmail.com

Kurkipirtin kennel (Uusimaa)
Arja Lohtander ja Leena Savolainen, Vantaa, 040 8559122, 02-7388299,arja.lohtander(ät)nettiviesti.fi, lmm.savolainen(ät)suomi24.fi

Kylkimyyryn kennel (Uusimaa) Kasvatustyö ei jatku toistaiseksi.
Tuomas Klaavo, Kerava, P. 040 5654937, kylkimyyryn(ät)yahoo.com

Lapikkaan kennel (Uusimaa)
Mila Kempas, Tuusula, 040 585 0095, lapikkaan(ät)gmail.com

Lapinmannan kennel (Kanta-Häme)
Satu Keskitalo, Loppi, 045 128 0699, lapinmannankennel(ät)netti.fi

Lapinsielun kennel (Sveitsi)
Yvonne Fuchs, Sveitsi, 3156 Riffenmat,  +031 735 53 33

Liehkun kennel (Uusimaa)
Laura Siljander, Numminen, 040 539 6123, muska.siljander(ät)gmail.com

Liekkas kennel (Keski-Pohjanmaa)
Johanna Laakso, Toholampi, 050-3825045, jhanna.laakso(ät)gmail.com

Lumoloitsun kennel (Uusimaa)
Arja Mikkola, Sipoo, 0400-843 788, arja.mikkola(ät)saunalahti.fi

Lumotuuli kennel (Uusimaa)
Tuula Viilo, Helsinki, 040 776 8927, tuula.viilo(ät)viilovainio.fi

Mainikka Beana kennel (Sveitsi)
Anne Staub Kansanaho, Sveitsi, CH-5746 Walterswil, P. +417 93 083 605

Mierka kennel (Uusimaa)
Henna Hörkkö, Vantaa, 050 314 6869, horkko.henna(ät)gmail.com

Millanun kennel (Uusimaa)
Anu-Maria Korvenaho, Nukari, 040-5456912, anu.korvenaho(ät)gmail.com

Mustissuon kennel (Pirkanmaa)
Satu Kervinen, Sastamala, 040 73 21 236, kerviset(ät)dnainternet.net

Naavisemon kennel (Uusimaa)
Petra Soisalo, Vantaa, 050 3021 351, naavisemon(at)gmail.com

Nennikka kennel (Keski-Suomi)
Marjetta Siljander, Petäjävesi, 040 540 8271, siljandermarjetta(at)gmail.com.

Nereaneidon kennel (Kanta-Häme)
Arja Tomminen, Hämeenlinna, 050 572 8948, arja.tomminen(ät)gmail.com

Nutukas kennel (Uusimaa)
Eeva Kähönen, Nurmijärvi, 050 585 1283, nutukas(ät)gamma.nic.fi

Omituinen kennel (Uusimaa)
Susanna Kangasvuo, Järvenpää, 040 775 4477, susanna.kangasvuo(ät)gmail.com

Onnenkantaman kennel (Uusimaa)
Anna Tuominen, Espoo, 0409665969, onnenkantaman(ät)gmail.com

Pampelin kennel (Päijät-Häme)
Mira Grönroos, Lahti, 050 910 8633, pampelin.kennel(ät)gmail.com

Piiparipojan kennel (Uusimaa)
Henni Siniketo, Vantaa, 040-5376616, henni.siniketo(ät)gmail.com

Pikkuketun kennel (Uusimaa) Kasvatustyö ei jatku toistaiseksi.
Saana Palmu, Perttula, (050)491 3885, saana.palmu(at)gmail.com

Pohjantytin kennel (Kanta-Häme)
Henna Lähevirta, Hattula, 0400-631383, pohjantytin(at)gmail.com

Puhuripeikon kennel (Uusimaa)
Ina Söderman, Pohja, 050 412 0687, ina.soderman(ät)puhuripeikko.net

Puurattaren kennel (Uusimaa)
Kirsti Lindroos, Mustio, 045 131 0359, puurattaren(ät)gmail.com

Reppulin kennel (Uusimaa)
Mirja Siljander, Numminen, Mäntsälä, 0400 419 928, mirja.siljander(ät)gmail.com

Riihisillan kennel (Varsinais-Suomi)
Tiina Nurmi, Uusikaupunki, 050-5302474, tiina(ät)riihisillan.net

Riskatsurkan kennel (Lappi)
Maarit Rinne, Enontekiö, 040 861 2547, mervi111(ät)yahoo.com

Seitavuoren kennel (Pirkanmaa)
Sanna Kalliosaari, Lempäälä, 040 555 1348, seitavuoren.blogspot.fi, seitavuori(ät)gmail.com

Soutajan kennel (Pohjois-Karjala)
Silva Tedre, Joensuu, puhelin 044 5775 185, salojarvi(at)hotmail.fi

Säpikäs kennel (Uusimaa)
Minna Elo, Kirkkonummi,050 364 5323, minnariitta(ät)hotmail.com

Sääskisuon kennel (Pohjois-Pohjanmaa)
Merja ja Ville Soudunsaari, Taivalkoski, 044 518 7247, saaskisuon(at)gmail.com

Taapanterin kennel (Uusimaa)
Janika Wikstén, Vantaa, 040 585 3839, taapante(ät)nic.fi

Taikahallan kennel (Lappi)
Sanna Kukkonen, Ivalo, 040 – 5077 492, taikahallan(ät)gmail.com

Tarinan kennel (Pohjois-Pohjanmaa)
Mervi Siljander, Oulu, puh. 040-8326799, siljander.mervi(ät)gmail.com

Tiitiäisen kennel (Uusimaa)
Ulla Majander, Mäntsälä, 040 046 1624, ulla.majander(ät)nic.fi

Tuiskuturkin kennel (Päijät-Häme) Ei kasvatustoimintaa
Eeva-Riitta Posti, Lahti, 044 332 0222, tuiskuturkin(ät)gmail.com

Tunturisopulin kennel (Uusimaa)
Laura Järvenpää, Hyvinkää, 045 322 8220, laura.matikainen(at)pp1.inet.fi

Tunturituulen kennel (Keski-Suomi)
Anneli Mutta, Tuusula, 045 110 5903, anneli.mutta(ät)elisanet.fi & Tuula Laine, Äänekoski, 045 674 1500, tuhtitalli(ät)gmail.com

Ulapan kennel (Satakunta)
Matti Kalaranta, Merikarvia, 0400 788 515, mkalaranta(at)gmail.com

Vasiten kennel (Uusimaa)
Tiina Ahonen, Vantaa, 045 676 2089, ahontii(ät)gmail.com

Villi-Joikhu kennel (Uusimaa)
Anja-Riitta Hyttinen, Evitskog, 040 702 7908, villi-joikhu(ät)kolumbus.fi

Äänekäs kennel (Pirkanmaa)
Inka-Mari Anttila, Lakiala, 040 585 9799, inka-mari.anttila(ät)saunalahti.fi